Accessibility

Zapraszamy po sąsiedzku do Zblewa na XXI Festyn Kociewski

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA XXI FESTYN KOCIEWSKI

Gmina Zblewo serdecznie zaprasza na XXI Festyn Kociewski – fantastyczną, letnią imprezę pełną gwiazd, dobrej muzyki, słońca i świetnej zabawy! Na nasz festyn od wielu lat ściągają do Zblewa tysiące gości! W tym roku zapraszamy w niedzielę 7 lipca – startujemy o godz.14:00, a spotykamy się jak zawsze na stadionie sportowym w Zblewie.

Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa moc emocji! Najpierw wystąpi nasz rewelacyjny zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna, który publiczność po prostu kocha! To zespół zawsze uśmiechnięty, pełen energii, łączący pokolenia – udowadnia, że folklor jest atrakcyjny! Szczególnej uwadze polecamy blok muzyczny pod wspólnym tytułem – „TERAZ MY! UZDOLNIENI KOCIEWIACY!”. Zaśpiewają dla Państwa nasi młodzi, fantastycznie uzdolnieni mieszkańcy – Julia Herold, Julia Różańska, Wiktoria Glich i znana z warsztatów wokalnych w GOK-u Aneta Falkowska. Zapamiętajcie te nazwiska, bo z pewnością jeszcze o nich usłyszycie - kariera stoi przed nimi! Wspaniale zapowiada się też koncert zespołu 5/6 Justyny Czarnoty. Z każdym koncertem młodzi muzycy podbijają serca publiczności – z pewnością oczarują i Was! Na naszej scenie nie zabraknie też największych gwiazd polskiej muzyki: zaśpiewa Roksana Węgiel, zespół Weekend i zespół VARIUS MANX z Kasią Stankiewicz! To będzie wieczór pełen świetnej muzyki i zabawy!

A to nie wszystko, bo jak co roku specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy także stoiska pełne atrakcji! Będzie też wspaniały plac zabaw i atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie swojskiej, kociewskiej kuchni – zadbają o to Panie Gospodynie z naszych Kół Gospodyń Wiejskich. Gwarantujemy też sporą dawkę dobrego humoru – zapraszamy do kibicowania sołeckim drużynom w najbardziej wakacyjnym i radosnym Konkursie Sołectw!

Jednym słowem – najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie! Zapraszamy, a finał naszej imprezy będzie niezapomniany – fantastyczny pokaz fajerwerków!