Accessibility
UE

XIV Kaliski Uliczny Bieg Trzeźwościowy o Puchar Wójta Gminy Kaliska 2013

Dnia 11 maja b.r. odbył się  XIV Uliczny Bieg Trzeźwościowy o Puchar Wójta Gminy Kaliska. Kolejny bieg po kaliskich ulicach ukończyło 60 osób, przy czym z klas I – III 19 dzieci,  z klas IV – VI  21 uczniów,  11 gimnazjalistów oraz 9 osób w biegu open. Puchar Wójta Gminy w kategorii Pań Biegu Open zdobyła Pani Beata Zaręba, a kolejne miejsca zajęły Pani Sylwia Wdowczyk i Pani Sylwia Kazimierska. Wśród panów najlepszy okazał się Pan Dawid Kurszewski, który zajął pierwsze miejsce i zdobył Puchar Wójta Gminy, następni byli Panowie: Zenon Hartuna i Błażej Serocki. Zwycięzcy obu kategorii oprócz pucharu, dyplomu i medalu otrzymali też nagrody rzeczowe. W pozostałych kategoriach zdobywcy miejsc od 1 do 3 również otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu brali udział w dodatkowym losowaniu nagród rzeczowych rozlosowanych w trzech grupach: klasy I-III – trampolina, klasy IV-VI – tarczę elektroniczną do gry z lotkami oraz gimnazjum i dorośli – plecak. Tak jak w latach poprzednich impreza  organizowana była w ramach kampanii Postaw na Rodzinę i po biegach na placu przy GOK-u odbyła się Sztafeta Rodzinna, polegająca na pokonaniu toru przeszkód, składającego się z czterech konkurencji sportowych. Udziału w sztafecie wzięły trzyosobowe zespoły, składające się z dwojga dzieci i jednego z  rodziców. Zadaniem drużyn było wykonanie zadania w jak najkrótszym czasie i tutaj najlepsze okazały się rodziny: p. Kazimierskich, p. Wdowczyk i p. Tuszkowskich. Impreza jak corocznie zorganizowana została przez GKRPA, GOK, Świetlicę Terapeutyczną przy  współpracy pielęgniarki, nauczycieli WF-u oraz Policjantów i przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy. Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w biegu i wszystkim rodzinom biorącym udział w sztafecie, gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy do udziału w kolejnych biegach!