Accessibility

Wizyta gości z Reinfeld 19-22 września

W dniach od 19 do 22 września br. gminę Kaliska odwiedziła delegacja z miasta partnerskiego Reinfeld z Burmistrzem Heiko Gerstmann na czele. Między gminą Kaliska i miastem Reinfeld od 21 lat trwa bliska współpraca, polegająca głownie na promowaniu osiągnięć samorządów, wymianie młodzieży i przyjacielskich relacjach mieszkańców. W tym roku do delegacji dołączył ksiądz
misji katolickiej w Bad Oldesloe i Reinfeld Gerard Rzaniecki.

 

Pobyt gości obfitował w liczne atrakcje. W dniu 20 września goście mieli okazję zwiedzić Muzeum Volkswagena w Pępowie
na Kaszubach, największe takie muzeum w Polsce. Zainteresowanie zwiedzających wzbudziły modele VW z lat 60-tych i 70-ch,
w szczególności różne wersje słynnego i popularnego w Polsce „Garbusa”.

 

Wieczorem goście i ich gospodarze spotkali się na kolacji integracyjnej. Podczas uroczystości Burmistrz Heiko Gerstmann podziękował za gościnę i wyraził nadzieję na dalszy ciąg współpracy partnerskiej. Wójt Sławomir Janicki nawiązał do historii wzajemnych relacji, prosząc o krótkie wystąpienia promotorów współpracy z Reinfeld. Głos zabrali panowie Leszek Burczyk i Jan Radzewicz oraz ksiądz proboszcz Józef Słupski.

 

Dzięki przedstawionemu przez Wójta filmowi, zebrani mogli zobaczyć, jak dynamicznie rozwija się gmina Kaliska w zakresie inwestycji, kultury, sportu, integracji społecznej, edukacji.

 

Kolejny dzień obfitował w nowe wrażenia. Goście z Reinfeld i rodziny  goszczące pojechali do Kwidzyna obejrzeć zamek i katedrę.

 

W dniu 22 września w godzinach porannych Wójt Gminy Sławomir Janicki wraz z rodzinami goszczącymi pożegnali przyjaciół
z Niemiec, życząc im spokojnej podróży.

 

Wójt Gminy składa podziękowania mieszkańcom, którzy gościli delegację z Reinfeld oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pobytu gości w gminie Kaliska.

 

Szczególne podziękowania Wójt Sławomir Janicki składa w imieniu ŚDS Kaliska i swoim własnym Panu Eckhard Bode, który wsparł finansowo działalność Środowiskowego Domu Samopomocy.