Urząd Gminy otwarty dla interesantów od 1 czerwca 2020r.

Ze względu na stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

Od poniedziałku, t.j. 1 czerwca b.r. klienci Urzędu Gminy Kaliska będą obsługiwani bezpośrednio w biurach budynku. Do urzędu będzie można wejść głównym wejściem. Podczas załatwiania spraw interesanci zobowiązani są do przestrzegania następujących zasad:

Urząd będzie czynny w godzinach:

Pomimo przywrócenia bezpośredniej obsługi interesantów w trosce o bezpieczeństwo własne i klientów zapraszamy do kontaktu online, pocztą tradycyjną, a także telefonicznie.

Accessibility

Promujemy Kociewie w kujawsko-pomorskiem

Dwa ostatnie weekendy kwietnia okazały się niezwykle pracowite dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. 21 kwietnia w Bydgoszczy LOT uczestniczyła w Wojewódzkiej Inauguracji Sezonu Turystycznego, natomiast tydzień później, 29 kwietnia, organizacja zawitała do Torunia na Otwarciu Sezonu Turystycznego „Przystanek Wisła”. 

 

Na obu imprezach LOT KOCIEWIE wraz z partnerami z Regionu stworzyła mini-miasteczko, gdzie można było zasięgnąć informacji o Kociewiu, otrzymać materiały promocyjne, doświadczyć folkloru wraz z Kociewskim Forum Kobiet i kultury z Fabryką Sztuk.

 

Miasteczka kociewskie stworzone przez LOT KOCIEWIE i współpracujące z nią instytucje stało się kuźnią wiedzy o Regionie, folklorze i historii. Na stoisku prowadzone były zajęcia plastyczne, każdy zainteresowany mógł wymalować sobie haft kociewski na porcelanowym kubku, bądź… na własnym ciele. Chętnych nie brakowało również do spróbowania się z igłą i nicią przy wyszywaniu prawdziwych kociewskich haftów. Ponadto odwiedzający toruńskie otwarcie sezonu mogli przenieść się w czasie do krainy Cystersów podczas lekcji władania gęsim piórem pod okiem prawdziwego skryby...

 

- Oba wyjazdy doprawione były odrobiną goździków i słodkiego miodu, a to za sprawą kociewskich fefernusków, których mogli spróbować mieszkańcy kujawsko-pomorskiego. Obie imprezy zgromadziły wielu szukających pomysłu na nadchodzące wakacje. Nasze działania odbiły się szerokim echem wśród odwiedzających i z pewnością zapadły w pamięci potencjalnym turystom zwiedzającym Kociewie. Podczas tych dwóch wyjazdowych dni na świeżym powietrzu stoisko kociewskie zostało odwiedzone przez ok. 6 tys. osób – powiedział Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE.

 

Razem z LOT KOCIEWIE współpracowały: Fabryka Sztuk w Tczewie, Kociewskie Forum Kobiet, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Gmina Starogard, Gmina Morzeszczyn i Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej z Pelplina. Niewątpliwie imprezy te pokazały słuszność wspólnych wyjazdów promocyjnych, na które przełożyć się powinny odwiedziny turystów w naszym Regionu.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

58 531 37 41

info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu