Accessibility
UE

Podczas rajdu na orientację

Dnia 12- 13.09.2007 roku o godzinie 22.00 rozpoczął się I Rajd na Orientację „Wygoniec” organizowany przez 1. Kaliska Drużynę Harcerską. Zawody rozegrane zostały zgodnie z regulaminem Pucharu Kociewia InO 2007 w trzech kategoriach: Open - bez ograniczeń Młodzieżowa- uczniowie gimnazjum i szkół średnich Drużynowa - uczniowie szkół podstawowych z pełnoletnim opiekunem W których ogółem wystartowały 54 osoby. Uczestnicy mieli do pokonania dwa etapy, nocny liczący około 20 km i etap dzienny, który mierzył około 25 km. Celem marszyu było znalezienie i potwierdzenia na karcie startowej jak największej ilości odpowiednich punktów kontrolnych, które były zaznaczone na mapie. Warto również dodać że mapa jaką posługiwali się uczestnicy nie była zwyczajna lecz aktualizowana w 1936 roku. Jakkolwiek to nie zniechęciło naszych wytrwałych traperów którzy dzielnie stawiali czoła trudnej trasie oraz nie najlepszym warunkom pogodowym. Najlepiej na trasie open wypadł czołowy biegacz na orientację Radosław Literski i zajął on pierwsze miejsce zaraz za nim z niewielka stratą punktów uplasowała się Bartłomiej Gromowski a trzecie miejsce należy do pary Dąbrowski Krzysztof, Dampc Gabriel.Trasę Młodzieżową wygrał duet Cisewski Karol, Spadik Mateusz drugie miejsce zajęli Darowa Mateusz, Serocki Tomasz a trzecią pozycję wywalczyli Plichta Łukasz, Szprenga Marek.W kategorii drużynowej pierwsze miejsce należy do 7. Drużyny Harcerskiej Bytonia, drugie do drużyny Lux pol Czersk a trzecie do KT-Włóczykij.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość a szczególnie wygranym. Życzymy powodzenia w następnych zawodach. Dziękujemy również za przybycie i do zobaczenia za rok.