Urząd Gminy otwarty dla interesantów od 1 czerwca 2020r.

Ze względu na stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

Od poniedziałku, t.j. 1 czerwca b.r. klienci Urzędu Gminy Kaliska będą obsługiwani bezpośrednio w biurach budynku. Do urzędu będzie można wejść głównym wejściem. Podczas załatwiania spraw interesanci zobowiązani są do przestrzegania następujących zasad:

Urząd będzie czynny w godzinach:

Pomimo przywrócenia bezpośredniej obsługi interesantów w trosce o bezpieczeństwo własne i klientów zapraszamy do kontaktu online, pocztą tradycyjną, a także telefonicznie.

Accessibility

Kociewie – Łagodna Kraina (relacja w połowie trasy)

Od piątku, przez sobotę oraz niedzielę kolorowo modraczkowy bus Kociewia – Łagodnej Krainy odwiedził trzy miasta. Przejechał dziesiątki kilometrów i spotkał setki osób.

Jego promocyjna przygoda rozpoczęła się w kociewskiej firmie transportowej, skąd został wypożyczony i tamże poddany ukwieceniu karoserii. Przejechał przez Pelplin, okolice Gniewu, by w piątkowe przedpołudnie zaparkować na placu przed tczewskim dworcem.

To naturalne miejsce, by rozpocząć kilkudniowy cykl turystycznego marketingu.  Największe miasto Kociewia, będące transportowym  centrum to miejsce, od którego spotkanie z naszym Regionem rozpoczyna coraz więcej turystów. Barwny bus i błękitny namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE przyciągnęły do siebie między innymi rowerzystów z Bielska-Białej. Wizytę w Grodzie Sambora rozpoczęli właśnie w mobilnej kociewskiej Informacji Turystycznej, by dopiero potem udać się na zaplanowane miejsce odpoczynku w jednym z tczewskich obiektów noclegowych. Promocja Kociewskich Tras Rowerowych zainteresowała także mieszkańców stolicy - uczestników obozu językowego, który trwa właśnie w Tczewie. Oprócz tych niespodzianek satysfakcję organizatorom happeningu przyniosły wizyty powracających z pracy do domu Tczewian oraz tych, którzy wakacyjny czas spędzali na rowerach w rodzinnym mieście.

Następnego dnia bus, namiot i pracownicy biura LOT KOCIEWIE byli przed południem już w Grudziądzu. Niestety – przez większość zaplanowanego czasu pobytu pogoda przepędziła nawet zaprawionych w bojach turystów. Grudziądzki rynek spływał deszczem. Podczas pogodowego okienka udało się choć trochę nadrobić zaległości tego dnia. W pamięci szczególnie zapisało się spotkanie w wytrawnym podróżnikiem - pozytywna ocena australijskiego obieżyświata, dobrego znajomego legendarnego Tonego Halika, to spora dawka zaszczytu, która zapakowana została do bagażowych luków nie tylko na podróż powrotną, ale i drugą cześć promocyjnej trasy.

Następnego dnia asortyment oferty Kociewskich Tras Rowerowych stanął na rynku w Świeciu.

- Odwiedzamy gości za Wisłą, ale i nad naszym kociewskim jej brzegiem. Tczew, Starogard, Świecie - trzy powiatowe miasta kociewskie to symboliczny, ale i merytoryczny ukłon w stronę naszych krajan. W niedzielę wokół naszego busa i namiotu odwiedziły nas między innymi dwie wycieczki rowerowe (z południowego Kociewia oraz Wejherowa), rodzina Warszawiaków w podróży po kraju oraz nomen omen senior z Hiszpanii w podróży po Europie. To zapamiętaliśmy na zawsze w szczegółach, a mieszkańców Świecia jako dużą grupę miłych gospodarzy – mówi Emilia Laskowska z Biura LOT KOCIEWIE.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

info@kociewie.eu

 

 

 

            

                                                                                              w Grudziądzu

 

 

             

                                                                                                w Świeciu

 

                                       w Tczewie