Accessibility

Gospodarowanie odpadami komunalnymi od 01 lipca 2013 roku

 

Związek Gmin Wierzyca zgodnie z decyzją gmin uczestników Związku (tj. gmin: Bobowo, Kaliska, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lubichowo, Nowa Karczma, Osieczna, Osiek, Przywidz, Skórcz, Smętowo Graniczne, Stara Kiszewa, Starogard Gdański, Zblewo oraz miast: Czarna Woda, Kościerzyna, Skarszewy, Skórcz , Starogard Gdański) z dniem 1 lipca 2013 roku przejmuje obowiązki odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na obszarze gmin Związku. Zarówno z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jak i z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, itp.). 
Oznacza to, że z dniem 1 lipca 2013 roku nie będzie obowiązywał dotychczasowy system indywidualnego zawierania umów właścicieli nieruchomości z odbiorcą odpadów. Odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości z terenu gmin Związku zorganizuje Związek Gmin Wierzyca.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, przedstawionym w zamieszczonym poniżej linku.

 

 - Pomoc w wypełnianiu deklaracji opłaty za gospodarowanie odpadami ...

 - Formularz deklaracji opłaty DO-1 ... [ dla mieszkańców - nieruchomości zamieszkałych ]
  
 - Formularz deklaracji opłaty DO-2 ... [ dla przedsiębiorstw - nieruchomości niezamieszkałych ]
  

 - Czas wypełnić deklarację opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ...

 - Ogłoszenie - składanie deklaracji opłaty ...