Accessibility
UE

Wakacje w Świetlicach Terapeutycznych już za nami...

W trakcie wakacji do Świetlicy Terapeutycznej w Kaliskach uczęszczało regularnie ok. 20 osób, natomiast w Piecach – ok. 15 osób.

Zajęcia wakacyjne były urozmaicone. Braliśmy udział w: pierwszym z dwóch dni Festynu „Dni Kalisk”, w rodzinnym rajdzie rowerowym do Bartla Wielkiego wraz z pieczeniem kiełbasek w ramach projektu „Udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie” (ze środków pozyskanych przez GOPS w Kaliskach) oraz w zabawach z nagrodami na pożegnanie wakacji, organizowanych przez GOK w Kaliskach. Braliśmy również udział w warsztatach komiksu i karykatury, organizowanych przez GOK.

W nagrodę za uczestnictwo w zajęciach podczas wakacji, były zorganizowane dwie wycieczki:

  • do kina do Tczewa na film animowany pt: ”Gang wiewióra 3D” (ze środków Gminnej Komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych),
  • do Fojutowa na kryty basen, wraz ze zwiedzaniem akweduktu (ze środków GOK w Kaliskach).

Poza wycieczkami i udziałem w różnych imprezach, graliśmy w gry planszowe, karciane, quizy, kalambury. Zorganizowaliśmy turniej bingo oraz konkurs o tematyce profilaktycznej pt. ”Złe nałogi” z nagrodami. Na zajęciach wyklejaliśmy, kolorowaliśmy, lepiliśmy z masy solnej. Wykonywaliśmy prace o tematyce wakacyjnej. Ponadto tańczyliśmy i bawiliśmy się z chustą animacyjną KLANZA. Nie obyło się bez harców po okolicy i wędrówek do lasu. Chodziliśmy na lody, wspólnie robiliśmy gofry, koktajle owocowe, sandwicze, smażone chipsy, frytki, kisiel ze śnieżką i jabłecznik.

Wakacje minęły nam szybko i w miłej atmosferze. Do zobaczenia za rok!