Accessibility
UE

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uprzejmie informuję, że Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) działająca przy Komisji Europejskiej we współpracy z Europolem organizują kampanię pn. „V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”, która odbędzie się w ponad 20 państwach UE.

 

Celem inicjatywy jest wzrost świadomości społecznej na temat możliwości zabezpieczenia nieruchomości, zwłaszcza domów i mieszkań przed włamaniami. Główne wydarzenia organizowane w ramach kampanii zaplanowane są na 21 czerwca br.,  jednak w praktyce akcja obejmować będzie cały tegoroczny sezon wakacyjny.

 

W działania zaangażowana będzie w szczególności Policja, poprzez rozpowszechnianie materiałów informacyjnych dotyczących zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, jak również poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji. Intensyfikacja działań informacyjnych dotyczących tego rodzaju problematyki może skutecznie przełożyć się na jakość życia mieszkańców, zwłaszcza w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa ich własności.

 

Ponadto informuję, że na stronie EUCPN pod adresem https://eucpn.org/sites/default/files/document/files/PL_paper%20domestic%20burglary.pdf dostępna jest obszerna broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom, a materiały odnośnie kampanii publikowane będą na stronie europejskiej sieci pod adresem: https://eucpn.org/