Accessibility
UE

Projekt "Kultura Na Widoku"

Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.

 

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy.​ Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostepna będzie w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie poad dwóch tysięcy gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorzadowej.

 

Oprócz oferowania dostępu do kultury, projekt ma na celu budowanie świadomego w niej uczestnictwa i jest skierowany do wszystkich – bo nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, by wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

 

 „Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To jest fantastyczna idea!” – mówi Danuta Stenka.

 

Fundacja Legalna Kultura za pomocą tego projektu postanowiła pokazać w praktyce, że kultura pochodząca z legalnych źródeł jestna widoku i na wyciągnięcie ręki.

 

Dodatkowo użytkownicy Internetu z całego kraju na czas trwania projektu będą mieli dostęp do utworów za pomocą naszej strony www.kulturanawidoku.pl.

 

Bezpośredni udział w promocji projektu biorą czołowi Polscy artyści - Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Wodecki i Arek Jakubik oraz wielu innych twórców.

 

Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura, partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Realizacja projektu będzie relacjonowana na www.kulturanawidoku.pl