Accessibility
UE

Odbyła się Zabawa Karnawałowa 2015r.

Jak co roku na koniec karnawału i blisko Święta Zakochanych WALENTYNEK  Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach zorganizował  Zabawę Karnawałową dla mieszkańców Gminy Kaliska. W tym roku przygrywał nam skoczne rytmy zespół TOAST.

Impreza rozpoczęła się od spokojniejszych utworów, tak, aby sił starczyło do samego końca.

Dla wszystkich ważnym przeżyciem były konkursy poprowadzone przez leaderkę zespołu. W rytm utworu Y.M.C.A. Village  People  wszyscy tańczący ustawili się w dwa rzędy, tak aby poprawnie odtworzyć pokazywane  przez prowadzącą ruchy w rytmie disco z lat 70.

Nie zabrakło też tradycyjnego pociągu, tak zawsze lubianego przez bawiących się gości. W następnym konkursie  trzeba było wykazać się nie lada wiedzą ze  znajomości przeróżnych rodzajów tańca z odległych krańców Europy i świata.

Punktem kulminacyjnym zabawy była sprzedaż słodkich serduszek , której dochód przeznaczony został na szczytny cel, a mianowicie na wsparcie naszych dzieci w szkole i przedszkolu w Kaliskach. Udało nam się sprzedać wszystkie przygotowane serduszka.

Ostatnim punktem zabawy był konkurs na króla i królową balu. Do konkursu zgłosiło się 10 par z, pośród, których szanowne jury w osobie Kuby Wojewódzkiego wraz ze swoimi pomocnicami Agnieszką Chylińską z prawej i z lewej Elżbietą Zapendowską po zaciętej walce wyłoniło zwycięską parę, którą zostali w tym roku państwo Gołąbkowie.