Accessibility
UE

Letnie Rozgrywki w Boule- podsumowanie sezonu 2014

Letnie Rozgrywki w boule o Puchar Wójta Gminy Kaliska w 2014roku.

 

Trzecia Edycja rozgrywek w boule o Puchar Wójta Gminy Kaliska przeszła do historii. Rozgrywki rozpoczęły się w dniu 15.06. 2014 roku i zakończyły się w dniu 27.09.2014 roku. Zgodnie z regulaminem rozgrywki prowadzone były na boiskach do gry w boule we Franku oraz w czasie festynu Sołectwa Dąbrowa w dniu 12.07.1014 oraz festynu z okazji Dni Kalisk w Kaliskach dniu 26.07.2014 roku. Wyniki z turniejów w czasie festynów były zaliczane do klasyfikacji o puchar Wójta dla tych zespołów, które zgłosiły swój udział w rozgrywkach o puchar Wójta. Początkowo w rozgrywkach brało udział 8 zespołów. Zespoły się zmieniały oraz odstępowały od rozgrywek i sumarycznie w różnych etapach uczestniczyło w rozgrywkach 9 zespołów Po regulaminowym terminie zgłaszania zespołów tj. po 31.07.2014 roku pozostało 8 zespołów, które uczestniczyły w rozgrywkach do końca. W czasie od 15.06 do końca rozgrywek przeprowadzono 16 spotkań turniejowych w soboty oraz niedziele poszczególnych tygodni letnich.

Rozgrywki były spotkaniami zespołów, które mimo prowadzonej rywalizacji zachowywały pełen szacunek dla siebie wzajemnie tworząc atmosferę spotkania koleżeńskiego, wręcz rodzinnego z żartem i humorem. Miło było prowadzić rozgrywki w przyjemnej atmosferze oraz obserwować postępy w samej grze.

Ostatecznie z przewagą 8 punktów nad drugim zespołem Puchar Wójta Gminy Kaliska za rok 2014 w Boule zdobył trzeci raz zespół w składzie Mariusz i Karol Tuszkowscy wynikiem 35 pkt. Wręczenia pucharu dokonał osobiście Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki w dniu 05.10.2014 roku na boisku we Franku, co zostało uwiecznione na fotografii. Kolejno miejsca zajęli

2 miejsce – 27 pkt.:

Paweł Operacz – Frank

Patryk Grzegorczyk – Frank,

3 miejsce – 23 pkt.:

Mirosław Goncz – Starogard Gdański

Mieczysław Piankowski – Frank,

4 miejsce – 14pkt.:

Andrzej Grzywacz – Piece

Eugeniusz Grzywacz – Dunajki,

5 miejsce – 10 pkt.:

Jan Neugebauer – Dunajki

Bernadeta Osiak – Płociczno,

5 miejsce – 10 pkt.:

Wojciech Ostanówka – Kaliska

Henryk Ostanówka – Kaliska,

5 miejsce – 10 pkt.:

Paweł Neugebauer - Dunajki

Łukasz Sulima – Dunajki,

6 miejsce – 4 pkt.:

Rafał Symonowicz – Płociczno

Andrzej Osiak – Płociczno.

 

Jako organizator składam podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w rozgrywkach, gratuluję osiągniętych wyników, dziękuję władzom sołectwa Dąbrowa, GOK i Gminy Kaliska za pomoc w organizacji, zrozumienie i popieranie takiej organizacji oraz wykorzystania istniejących boisk do gry w boule. Przeprowadzono trzecią edycję rozgrywek i należy wyrazić nadzieję oraz życzenie, aby w latach następnych zasięg tej zabawy i rekreacji uległ poszerzeniu. Jako organizator dołożę wszelkich starań do osiągnięcia tego celu tj. rekreacji, zabawy i odrobiny rywalizacji na powietrzu, na boisku przy wspaniałej do tego grze w boule. Dodatkowo proszę o uwagi dotyczące organizacji rozgrywek. Wyrażam nadzieję, iż w roku przyszłym do rozgrywek zapiszą się zespoły mieszane oraz damskie, co uczyni te rozgrywki bardziej ciekowymi.  Pragnę przekazać gratulacje i podziękowania Dyrekcji Szkoły w Kaliskach, uczniowie Wasi tj. Mariusz i Karol Tuszkowscy zdobyli Puchar Wójta Gminy Kaliska w Boule za rok 2014. 

 

Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników zostały zakupione dzięki wsparciu inicjatywy lokalnej przez Zarząd Powiatu Starogardzkiego w Starogardzie Gdańskim.

 

Jerzy Dębiński