Accessibility
UE

Informacja - Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

   

 

Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

 

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.

- W kalendarzu imprez rowerowych na Kociewiu nie może zabraknąć tego sztandarowego wydarzenia. To już po raz dziewiętnasty odbędzie się ten rajd - mówi z dumą Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - Wielu uczestników już od kilku tygodni nie może się doczekać, dopytując o trasę czy możliwość zapisów.

Tym razem zbiórkę uczestników zaplanowano na Placu Tumskim w Pelplinie. W sobotnie przedpołudnie, 13 sierpnia, o godz. 10.00, gdzie spod bazyliki katedralnej uczestnicy ruszą w kierunku Kulic i Nowej Cerkwi, potem przez Grabowo, Pączewo do Skórcza, następnie przez Wdę i Ocypel do Borzechowa. Tego dnia uczestnicy przejadą ok. 54 km, nocleg (dla chętnych) w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone wozem technicznym!) przewidziany jest w szkole w Borzechowie.

Drugiego dnia trasa poprowadzi z Borzechowa z powrotem do Pelplina przez: Zblewo, Pinczyn, Semlin, Starogard Gdański, Kolincz i Klonówkę a do pokonania będzie ok. 46 km.

- Nasze rajdy to nie są wyścigi czy zawody sportowe - wyjaśnia Piotr Kończewski.

- W rekreacyjnym tempie, z wieloma postojami przemierzamy najciekawsze tereny Kociewia, testujemy Kociewskie Trasy Rowerowe, które są częścią wojewódzkiego systemu tras rowerowych w Pomorskim.

Tegorocznemu rajdowi towarzyszy hasło promujące turystykę rowerową w województwie: ! Pomorskie kołem się kręci.

- Nasze rajdy to też szeroka współpraca wielu podmiotów, w szczególności naszych Partnerskich Samorządów - dodaje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. - Na trasie będą czekały przygotowane przez nich poczęstunki, o rowery zaś, w razie awarii, zadba: ZepsutyRower.pl - partner techniczny rajdu.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie, bądź mailowo:

tel. 58 531 37 41, info@kociewie.eu

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

e-mail: info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu