Accessibility
UE

Dotacja w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” trafiła do naszej biblioteki .

 

Dotacja w ramach Programu  Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”  trafiła do naszej biblioteki .

Dotacja w ramach Programu  Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”  trafiła do naszej biblioteki.
Gminna Biblioteka Publiczna mieszcząca się w budynku GOK w Kaliskach  ponownie wnioskowała o udzielenie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych w 2014 roku ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w zakresie programu  „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” - Priorytet 1. Głównym celem  programu jest wzbogacanie i odnawianie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym głównie księgozbiorów dla dzieci i młodzieży. W roku obecnym środki otrzymane w ramach projektu zgodnie z wytycznymi  przeznaczono w  1/3 kwoty na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży. Przyznana dotacja pozwoliła wzbogacić księgozbiór naszej Biblioteki o ok. 300 nowych pozycji ( jesteśmy w trakcie realizacji projektu ). Każdy zakup poprzedzony jest analizą potrzeb czytelników i śledzeniem najnowszych trendów wydawniczych. Zakupów dokonujemy dla wszystkich grup wiekowych odwiedzających nas czytelników.
Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia  Gminnej Biblioteki Publicznej
i korzystania z zakupionych nowości wydawniczych. Poniżej niektóre z propozycji. Serdecznie zapraszamy