Accessibility
UE

„9 Turniej Sołectw” 26.11.2011

26 listopada 2011 roku odbył się „9 Turniej Sołectw”. Głównym celem turnieju jest udział przedstawicieli sołectw z terenu gminy Kaliska. Turniej ma za zadanie wyrabianie nawyku aktywnego udziału mieszkańców w różnych formach rekreacji i zabawy oraz integrację mieszkańców gminy Kaliska.

Do turnieju przystąpić mogły wytypowane trzy osobowe drużyny i jeden przedstawiciel danego sołectwa do składu Jury. W tegorocznej – edycji udział wzięło pięć sołectw: Studzienice, Bartel Wielki, Dąbrowa, Piece i Kaliska. Osiem konkurencji w tym: Parodia serialu „M jak Miłość”, Kalambury, Śniadanie do łóżka, Jedzie pociąg, przygotowanie obiadu, Spacer po Kociewiu, malowanie portretu sołtysa, zostało przygotowane dla drużyn sołeckich. Na pięć sołectw dwa przygotowały parodię serialu „M jak Miłość”, a reszta rywalizowała w konkurencjach, w których wykazać się musieli zwinnością i znajomością przysłów. Nad całością czuwało jury w składzie: Marek Pryba – przewodniczący, członkowie: Barbara Kasperkowicz, Maria Ignaciuk, Marian Kujawski, Marian Cybulski, którzy oceniali drużyny pod względem ich przygotowania oraz prezentacji swoich umiejętności.

W tym roku pierwsze miejsce otrzymało Sołectwo Studzienice.  34 Punkty pozwoliły zając 1 miejsce i otrzymać Puchar Wójta Gminy oraz czek na kwotę 500 zł.  II - gie miejsce 33 punktami zajęło Sołectwo Dąbrowa, za które otrzymało czek o wartości 400 zł. III miejsce 27 punktami zajęło Sołectwo Kaliska i otrzymało czek o wartości 300 zł. Kwota 300 zł została przekazana dla Juniorów Victorii Kaliska. Na VI miejscu 21 punktami uplasowało się Sołectwo Bartel Wielki. V miejsce 19 punktami zajęła drużyna ze Sołectwa Piece. Niespodzianką okazała się nagroda dla najmłodszej drużyny biorącej udział w Turnieju Sołectw, był to czek o wartości 200zł, który został wręczony sołectwu Piece za najmłodszych uczestników 9 edycji Turnieju Sołectw.