Accessibility
UE

Sobótki Skarszewskie

To będzie wielkie dwudniowe święto Skarszew i Kociewia. Koncert zespołu De Mono, Weroniki Korthals, Marcina Molendowskiego, artystów znanych z programów telewizyjnych, a do tego Wielki Kociewski Festiwal Regionalny, na którym spotkamy wystawców z całego regionu i posłuchamy zespołów folklorystycznych - to wszystko czeka nas 20 i 21 czerwca z okazji Sobótek Skarszewskich.

- Skarszewskie Sobótki będą największą naszą imprezą. Okazją na wielkie zakupy i świetną zabawę. Już dziś serdecznie zapraszam - podkreśla burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

Sobótki rozpoczną się jarmarkiem na Rynku w sobotę, 20 czerwca, już o godz. 10. Godzinę później ze szkoły rolniczej w Bolesławowie wyruszy barwny korowód z kapelą regionalną na czele. Jego uczestnicy najpierw pójdą na Mszę Św. w intencji zmarłych nauczycieli, absolwentów szkoły i mieszkańców, by później powrócić na jarmark. A na nim znajdziemy m.in. jadło, nalewki, piwo, kwas chlebowy, ciasta i wiele innych smakołyków. Oprócz tego zakupimy rękodzieło ludowe, czyli rzeźby, haft, a nawet porcelanę kociewską! Jednocześnie trwać będą występy folklorystycznych zespołów oraz kabarety. Wśród nich Piaseckie Kociewiaki, Burczybas, Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze. Jarmark potrwa do godz. 19. Później impreza przeniesie się na plac przy słynnym kościele zbudowanym w 24 godziny, gdzie wystąpi Cezary Makiewicz i Koltersi oraz Klenczon Projekt, dzięki któremu posłuchamy utworów Czerwonych Gitar. Przed północą zaplanowano zaś fire show, a po nim after party prowadzone przez DJ.

Równie ciekawie będzie w drugim dniu Sobótek. Od rana do wieczora ponownie otwarty będzie jarmark. Na scenie zaprezentują się dzieci z ogniska muzycznego, przedszkolaki, osoby niepełnosprawne, młodzież. Wieczorem mieszkańców Skarszew i Kociewia czeka natomiast prawdziwa uczta muzyczna. Koncerty rozpoczną się o godz. 18. Wystąpią: Kapela RPA, Marcin Molendowski i Weronika Korthals z The Voice of Poland oraz jeden z najlepszych polskich zespołów - De Mono. Powstało w 1984 r. Zdobyło wiele nagród. W tym czasie nagrało wspaniałe utwory. Do tych najbardziej znanych można zaliczyć: ,,Moje miasto nocą", ,,Statki na niebie", ,,Zostańmy sami", ,,Póki na to czas". Wokalistą zespołu jest Andrzej Krzywy. Sobótki Skarszewskie będą więc doskonałą okazją, by posłuchać tej wspaniałej grupy, która przez ostatnie 20 lat wydała wiele ciekawych albumów. De Mono zagra w sobótkową niedzielę, 21 czerwca, o godz. 21.30!
Dodajmy, że w programie przewidziano także imprezy towarzyszące, m.in. mecz piłki nożnej pomiędzy artystami, a samorządowcami na Stadionie Miejskim (niedziela, 21 czerwca, godz. 14), lunapark na Placu Zamkowym przez dwa dni trwania imprezy, a także wystawę samochodów z czasów PRL-u przy kościele 24 godziny. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Czytelników do Skarszew, gdzie szykuje się wielkie świętowanie Kociewia.Poniżej linki do wydarzeńna facebooku oraz do Głównych Organizatorów:

ZESPOŁY:
https://www.facebook.com/events/1639115672990871/

KOCIEWSKI FESTIWAL REGIONALNY:
https://www.facebook.com/events/1589681254638346/

FP GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SKARSZEWACH
https://www.facebook.com/pages/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Skarszewy/882953875100387

FP URZĘDU MIASTA SKARSZEW
https://www.facebook.com/gminaskarszewy