Accessibility
UE

Na Kociewiu cały rok

 

 

Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE od wielu już lat jest działanie „Na Kociewiu cały rok”. Są to co roku zbierane są i wydawane kalendarze najważniejszych wydarzeń w Regionie. W tym roku wydano pięć tysięcy broszur, które trafiły do urzędów, punktów informacji turystycznej, do turystów...

 

- Tegoroczne imprezy dodatkowo promujemy na naszym profilu facebookowym - informuje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. - Pod adresem www.facebook.com/kociewie znaleźć można zapowiedzi i linki nie tylko do tych najważniejszych wydarzeń, ale staramy się też dawać turystom i mieszkańcom również inne propozycje spędzania wolnego czasu.

 

Ale, jak się okazuje, to nie jedyne działania promocyjne organizacji. Na sezon wakacyjny przygotowywane są kolejne nowości. Jest wśród nich internetowa „Gazeta na LATO”, w której w lekkiej i przyjemnej formule LOT opowiadać będzie o miejscach, o ludziach, o imprezach czy o ciekawostkach związanych z Regionem…

 

- Na życzenie kilku gestorów noclegów i ich prośby kierowane do nas tworzyć będziemy cotygodniowy newsletter - mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. - Będzie to mail z imprezami, które będą się odbywać w najbliższym tygodniu czy weekendzie. Informacja ta będzie rozsyłana przez nas (po wcześniejszym wyrażeniu zgody na otrzymywanie takich wiadomości) na wszystkie dostępne adresy mailowe informacji turystycznych, hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych i kwater agroturystycznych.

 

 

 

 

 

Jak podkreślają pomysłodawcy, w takim cotygodniowym kalendarzu imprez mogą się znaleźć wszelkiego rodzaju wydarzenia: od dużych imprez gminnych, przez zabawy sołeckie czy lokalne festyny, aż po kameralne spotkania kulturalne lub sportowe. LOT KOCIEWIE specjalne w tym celu uruchomiła adres mailowy: akcja@kociewie.eu, który będzie służył do komunikacji w tym zakresie.

 

- Ważne jest abyśmy informację o wydarzeniach dostali zawsze pomiędzy czwartkiem a wtorkiem każdego wakacyjnego tygodnia. - mówi o szczegółach Emilia Laskowska -  Taka zapowiedź powinna zawierać: datę, nazwę, miejsce oraz kontakt do głównego organizatora.

 

W każdą środę LOT KOCIEWIE przygotowywać będzie z zebranych informacji zbiorcze zestawienie wydarzeń, a w czwartek roześle wiadomość z imprezami do: punktów informacji turystycznej, hoteli, pensjonatów, kwater agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych...

 

- Informacje, które do nas dotrą na pewno znajdą się w rozsyłanym newsletterze, o czym nas organizatorzy nie poinformują, tego nie będziemy mogli umieścić w wiadomościach - zapowiada Emilia Laskowska. - Jest to zatem swoisty zaproszenie skierowane do organizatorów imprez, którzy poprzez nasz newsletter mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców.