Accessibility
UE

Kolejne trzy ciekawe miesiące w Świetlicy Terapeutycznej za nami...

Kolejne trzy ciekawe miesiące w Świetlicy za nami… W grudniu zakończyliśmy udział w programie „Razem przeciwko przemocy 2014”, na który uzyskały fundusze Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliskach. W ramach programu braliśmy udział w warsztatach tematycznych, artystycznych, kursie samoobrony i pierwszej pomocy. Poza tym byliśmy na trzech wycieczkach: w kinie w Tczewie na filmie „Wakacje Mikołajka”, na basenie w Kościerzynie oraz w Grodzisku w Owidzu. Na każdych zajęciach czekał na nas poczęstunek w postaci ciastka, drożdżówki lub pizzerki i napoju.

Dla zintegrowania się, byliśmy na rajdzie rowerowym w Bartlu Wielkim, połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz bawiliśmy się na Olimpiadzie Rodzinnej na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach.

Oficjalne podsumowanie projektu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach 28.11.2014. Oprócz poczęstunku, wspólnej dyskoteki andrzejkowej,  zostały również wręczone nagrody dla wszystkich uczestników programu.

Oprócz udziału w projekcie nasza Świetlica wystawiła prace na Wernisażu „Sami Swoi i goście” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach,  bawiła się na dyskotece Halloween, odwiedziła Izbę Izydora Gulgowskiego w Iwicznie, wzięła udział w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

W ramach co tygodniowych zajęć teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach,  6 grudnia 2014 występowaliśmy teatralnie pod kierunkiem p. Jasia Radzewicza.

18 grudnia 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach odbyła się wspólna Wigilia Świetlic Terapeutycznych z Kalisk i Pieców. Były smaczne dania, występy, śpiewy i tańce. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia. Dla uczestników zajęć czekały prezenty, czyli nowe gry, zabawki i materiały do Świetlic.