Accessibility
UE

Kociewska gazeta na lato

Lipiec to bodaj najchętniej wybierany przez większość miesiąc urlopów i wakacyjnych wypoczynków. To nie czas na zbytnie interesowanie się sytuacją polityczną w kraju, aktualną koniunkturą na rynkach finansowych czy bieżącymi doniesieniami medialnymi ze świata -  sezon ogórkowy. W czasie urlopu, wypoczynku, wyjazdów rekreacyjnych częściej sięgamy po słowo pisane, ale lekkie, łatwe i przyjemne. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przygotowała specjalne wydanie magazynu na lipiec.

 

 

 

- Piszemy w nim oczywiście o Regionie, o trasach rowerowych, kajakowych - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - przypominamy również kalendarz naszych największych imprez lipcowych. Jak przystało na prawdziwy magazyn - nie brakuje wywiadów czy tematu numeru - otwarcia Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

 

Gazeta "wychodzi" tylko w wersji elektronicznej i jest dostępna na stronie internetowej organizacji. Autorzy liczą również na dystrybucję tej publikacji w sieci, na jej udostępnianie w mediach społecznościowych, umieszczanie linków na stronach partnerów samorządowych, instytucji czy nawet prywatnych witrynach.

 

W numerze lipcowym jest artykuł o pogodzie wraz z próbą prognozy na cały miesiąc a także coś dla amatorów kulinariów. Krystyna Gierszewska, znana kociewska autorka książek kulinarnych wybrała specjalne przepisy na letnie dania. Tym razem są to potrawy z ryb oraz ... nalewki.

 

W planach twórców jest również numer na sierpień. Czy są już tematy drugiego numeru? Czy są plany na kontynuację w kolejnych miesiącach?

 

- Pomysł był tylko na letnie miesiące, ale niewykluczone, że jak się spodoba czytelnikom, będziemy tworzyć magazyn dalej - podkreśla Piotr Kończewski - Wszystko zależy od powodzenia tych dwóch pierwszych numerów. W sierpniowym wydaniu na pewno będzie o atrakcjach Kociewia, nie zabraknie ciekawych rozmów, napiszemy o wydarzeniach z sierpniowego kalendarza. Liczę, że uda się przygotować prognozę pogody na drugą część wakacji i mam nadzieję, że będzie lepsza niż ta lipcowa.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

info@kociewie.eu

58 531 37 41

www.lot.kociewie.eu


Do pobrania - magazyn (lipiec)