Accessibility
UE

Kociewie odwiedza, Kociewie gości

 

W dniach 11-12 kwietnia Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy wsparciu swoich członków prezentowała ofertę Regionu na dwóch różnych wydarzeniach.

 

Cześć zespołu biurowego LOT KOCIEWIE zorganizowała i zrealizowała udział Kociewia w targowym przedsięwzięciu pod nazwą „Free Time Festival”. Dwudniowe Gdańskie Targi Turystyczne (bo o nich mowa) zmieniły nie tylko nazwę, ale i miejsce wystawiennicze, a także swoją formułę. Festiwal Czasu Wolnego w połączeniu z imprezami towarzyszącymi (kajakową, rowerową, sportów ekstremalnych, pokazem food trucków) oraz odbywającym się w sobotnie popołudnie meczem piłkarskiej ekstraklasy Lechia – Legia, przyciągnął do kompleksu wystawienniczego Amber Expo tysiące odwiedzających. Z uwagi na charakter wszystkich wydarzeń, o wiele bardziej niż dotychczas zdefiniowany został targowy gość i klient. Z tego też względu największą popularnością cieszyła się oferta rowerowa oraz familijna.

 

LOT KOCIEWIE mapą i informatorem-przewodnikiem rowerowym zachęcała do odwiedzin w kociewskich atrakcjach, korzystając z Kociewskich Tras Rowerowych. Jedna z tych tras wiedzie przez Grodzisko Owidz. Właśnie temu obiektowi LOT KOCIEWIE zaproponowała partnerstwo promocyjne. Reprezentant Grodziska w stroju woja zapraszał rodziny z pociechami do spędzania wolnego czasu nieopodal Stolicy Kociewia.

 

- Byliśmy dobrze przygotowani do pełnienia naszych obowiązków promocyjnych. Postaraliśmy się, by nic nas nie  zaskoczyło na stoisku. Miła niespodzianka spotkała nas za to poza stoiskie - na scenie głównej. Jury „Free Time Festiwal” doceniło nasze wydawnictwo i w kategorii KATALOG nagrodziło nasz produkt „Katalog Turystyki Wiejskiej”. Wyróżnienie medalem „Mercurius Gedanensis” cieszy tym bardziej, iż w zatrzęsieniu ofert turystyki aktywnej, to zachęta do relaksu na łonie kociewskiej wsi polskiej zyskała uznanie – mówi Emilia Laskowska, pracownik biura LOT KOCIEWIE.

 

W Gdańsku Kociewie gościło, w Tczewie ugaszczało setki przyjezdnych. W tę samą sobotę odbył się Wojewódzki Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Z pomocą Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza Pasierba oraz Urzędu Miejskiego w Tczewie LOT KOCIEWIE przygotowała kociewsko-tczewskie stanowisko powitalne.

 

- Aura na zewnątrz sali dopisała, atmosfera w środku była gorąca. Goście docenili nasze wydawnictwa promocyjne. My obserwując z perspektywy wypełnionych trybun wydarzenia na przykrytym suknem parkiecie zachęcamy, by doceniać naszą kociewską, pomorską, polską, barwną, melodyjną i smakowitą tradycję. Naprawdę możemy się nią chwalić poza granicami naszego kraju. – mówi Jarosław Wojciechowski, pracownik biura LOT KOCIEWIE, który z przyjemnością dla oczu, uszu i kubków smakowych, pozostał w kociewskim Tczewie.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41

info@kociewie.eu