Samorząd
Sonda
Brak aktywnej sondy.
Zobacz archiwalne sondy.
Informacje

Urząd Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 – 15:30
Konto Bankowe:
Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo
08 8342 0009 4000 0127 2000 0003

Komunikat dla osób nie słyszących

Sprawozdanie z Ferii zimowych 2014

2014-02-05, autor: GOK

Od dnia 20.01.2014 do dnia 31.01.2014 były organizowane przez GOK w Kaliskach i Świetlicę terapeutyczną ferie zimowe.

Wszystkie zajęcia były prowadzone przez panią ze świetlicy terapeutycznej Angelikę Kinowską oraz wolontariuszy: Radosława Ciemińskiego oraz wolontariuszki z ZSP w Kaliskach.

W zajęciach wzięło udział 52 dzieci. Zajęcia, które odbyły się podczas ferii zimowych były bardzo urozmaicone. Począwszy od zabaw ruchowych, tańców integracyjnych, gier świetlicowych, planszowych, karcianych, karaoke, kończąc na zajęciach plastycznych, m.in. orgiami, kolorowankach, wyklejankach, figurkach z masy solnej. Poza tym odbyły się turnieje bingo i piłkarzyków, za które czekały dla trzech najlepszych osób nagrody. Ponadto GOK zorganizował dla dzieci spektakl „Rubinowy Książę” artystów ART-RE ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii z Krakowa oraz warsztaty Popingu, które poprowadził uczestnik „Got to Dance” – Damian D-Tron Murach. Zorganizowano również dzień filmowy, w trakcie, którego dzieci jadły popcorn. Nie obyło się również bez wspólnego gotowania i smażenia, były frytki, pizza, kotlety mielone, kanapki, chrupiąca szklanka i jabłecznik.

Miły czas ferii spędzany był również na powietrzu, były bitwy na śnieżki i spacer do lasu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak tworzy się balonowe cuda:  w tym pieski, miecze, kwiatki czy ośmiornice. Uczestnicy ferii wzięli również udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – bajki, baśnie i opowiadania czytali: Angelika Kinowska, Radosław Ciemiński oraz Wiesława Zimny. Ostatniego dnia, 31.01.2014 odbyła się w GOK-u zabawa karnawałowa dla dzieci przy współudziale Świetlicy terapeutycznej. Były wspólne tańce, gry, konkursy z nagrodami, malowanie buziek. Razem z rodzicami i pracownikami GOK-u wybrano Miss i Mistera balu, którzy otrzymali nagrody. W nagrodę za udział w feriach, dzieci pojechały do kina Helios w Tczewie na film animowany pt. „Kraina Lodu”  w 3D. W wycieczce wzięło udział 46 dzieci.

Nagrody oraz słodycze zostały zakupione z środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży unikatowej Świątecznej pocztówki przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach.

 Szczególne podziękowania dla Radosława Ciemińskiego za wielki wkład pracy i udział we wszystkich zajęciach podczas ferii.

 

Autor: Angelika Kinowska


 

Zimowe Ferie w GOK 2014

Opublikowano: 2014-02-06